Erişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu


116
dikkat problemi

Erişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Madalyon Klinik, Ankara ve İstanbul kliniklerinden tedavi ve terapi programları ile profesyonel hizmetler sunuyor. Yetişkinlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavileri ile bireysel terapi veya kombine ilaç tedavileri uygulanıyor.444 85 90 numaralı Madalyon Psikiyatri Merkezi iletişim hatlarından 7/24 randevu hizmetleri sunuluyor. Telefonla Terapi ve Online Terapi uygulamaları sunarak, kesintisiz ve sınırsız hizmet kalitesi sunan Madalyon Klinik, www.madalyonklinik.com web adresi üzerinden hizmet veriyor.

Yetişkinlerde Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedenleri

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunu açıklarken genetik, biyolojik ve psikososyal etkenler üzerinde durulmaktadır. Doğum öncesi stres gibi çevresel etkenlerin yanı sıra beyinde karar verme, davranışları kontrol etme ve uyumsuz olan davranışı ketleyebilme gibi alanlardan sorumlu frontal lobda gözlenen farklılıklar ve dopamin, noradrenalin gibi nörokimyasalların salgılanımına bağlı ortaya çıkan sorunlardan bahsedilmektedir.Düşük sosyoekonomik düzey, zorlantılı (travmatik) yaşantılar, duygusal yoksunluk gibi kaygıyı tetikleyen yaşam öyküleri de dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda tetiklleyici ve sürdürücü faktörler olarak ortaya çıkmaktadır.

Madalyon Klinik Tedavi Programları

Madalyon Psikiyatri Merkezi, erişkinlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavileriyle hizmet veriyor. Ön beyin- Frontal lob adı verilen bölge, beynin en üst seviye yönetimsel bölgesidir. Bu kısımda; davranış kontrolü, çalışma belleği, duygusal kontrol, odaklanma gibi en önemli işlevler kontrol edilir.Frontal bölge işlevindeki sorunlar Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğuna neden olabilmektedir. Bilişsel Davranışçı Terapi ya da medikal tedavi gibi yöntemlerle Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğuna müdahale edilmekte; bazı olgularda psikoterapi ve ilaç tedavileri kombine tedaviler olarak uygulanmaktadır.Telefonla randevu almak için 444 85 90 numaralı hatlardan erişim sağlanabilir. Hem merkez kliniklerinden direkt tedavi randevu alınabilir hem de telefonla terapi uygulamalarından yararlanılabilir. Online randevu seçenekleri ile dijital sistem üzerinden hem randevu hem terapi hizmeti sunuluyor.7/24 kesintisiz erişim ve profesyonel kadro ile faaliyet gösteren Madalyon Klinik merkezi, madalyon@madalyonklinik.com mail destek sisteminden erişim sağlanabilir.Madalyon Klinik İletişimAnkara Kavaklıdere merkez kliniği ile hizmet veren Madalyon, İstanbul’da iki farklı şubeden hizmet sunuyor. Adres bilgilerine web site üzerinden erişim sağlayabilir, konum ve lokasyon bilgilerini edinebilirsiniz.
  • Ankara merkez klinik adresi;
Atatürk Bulvarı No:229Kavaklıdere – ANKARA
  • İstanbul Levent Kliniği
Karanfil Sk. No:5Levent – İSTANBUL
  • İstanbul Suadiye Kliniği
Kazım Özalp Cad. No:26/2Suadiye – İSTANBULAdresleri üzerinden kesintisiz sağlık hizmetleri sunuyor. Klinik kadroları, psikiyatrik tedavi programları, psikoterapi uygulamalarının tamamı hakkında detaylı bilgi edinmek ve randevu almak için hem telefon hatlarından hem internet sitesinden işlem sağlanabilir.Yetişkinlerde hiperaktivite ve dikkat eksikliği sorunlarının tedavisi için terapi veya kombine ilaç tedavileri uygulanarak, profesyonel destek ve tedavi programları sunulmaktadır

admin

0 Yorum