Bilinçaltı Ve Obsesyona Farklı Bir Açıdan Bakış


111
bilinçaltı

Hayat çoğu zaman insanı istediği gibi yönlendirmeye çalışır. Aklınıza gelmesini istemediğiniz şeylerin aklınıza geldiği oldu mu ? Aklımıza gelen ve bizi derinden etkileyen saçma sapan düşünceler okb adlı bir rahatsızlıktan ötürü geliyorlar. Ve bunun süresi uzadıkça çektiğiniz sıkıntı ve hüzünde artıyor. Yalnız şunu biliyor muydunuz ?

Bilinçaltı Ve Obsesyona Farklı Bir Açıdan Bakış 10

  Aklınıza gelen saçma sapan kötü, anlamsız düşünceler aslında herkesin aklına geliyor. Evet yanlış duymadınız. Her insanın başına gelen bir şeyden bahsediyorum. Ancak normal insanlar bunu “amaan ne saçma şey” diyip göz ardı edebiliyor. Takıntı rahatsızlığı yaşayan insanlar ise bunu neden düşündüklerini aslında bu düşünceyi bilinçaltlarındaki bir durumdan mı oluştuğunu, aslında kötü bir insan mı olduğunu düşünür durur. Bu çok yanlıştır. Kötü ve anlamsız düşünceler herkesin aklına gelir ancak sizin onunla uğraşma süreciniz ondan ne kadar zarar göreceğiniz, sizi ne kadar etkileyeceğini gösterir.

 Bilinçaltı öyle bir şeydir ki inanılmaz adeta. Mükemmel bir hız ama çok kötü bir işlemci ile donatılmıştır.” Nasıl yani hız ?” dediğinizi duyar gibiyim. Hani o dünyanın en hızlı bilgisayarlarından, tabletlerinden kat ve kat hızlı çalışan her şeyi adeta bir veri gibi toplayan ve daha sonrasında kullanmak üzere saklayan birim bilinçaltı. İnsanı çok etkileyen durumlar olmuştur. Yani mesela bir okbniz var yani bir düşünceniz bu düşünce her türlü olabilir. Örneğin dinsel olanı ele alalım. Sizin aklınıza Tanrı’ya, yaratıcıya asla kötü bir şey hissetmek geçmez belki ancak bilinçaltınız onunla oluşturduğunuz korkuları yaşadığınız çevresel faktörleri, izlediğiniz bir haber bültenini veya okuduğunuz bir yazıyı kolayca sizin korku duyacağınız şekle dönüştürebilir. Örneğin Allah’a isyan mı ettim ? Allaha kötü bir söz mü söyledim. Ve bunlar daha da açılabilir. Ancak şuradan ele almak lazım olayı bir kere Allah her şeye kadir olan büyük ve tek yaratıcı değil mi ? Sizce o obsesyon rahatsızlığından ötürü bu şekilde düşüncelerin aklınıza geldiğini tahmin edemiyor mudur ? İşte bu noktada mantık başlıyor yani her şey obsesyondan kaynaklı siz aslında öyle hissetmediniz ya da öyle düşünmek te istemediniz. Mesela dua ederken aklıma kötü bir şey gelirse diye dua etmekten korkan insanlar var ama dediğim gibi tamamı obsesyonla alakalı. Bu sitede obsesyon başta olmak üzere çeşitli psikolojik rahatsızlıkları anlatacağız. Farklı noktalara değineceğim. Hiç duymadığınız şarkıları duyacaksınız. Yazarken aralarda şarkı koyacağım ve o anda bu yazıyı yazarken dinlediğim müzik hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu hastalığın bir sonucu da çok duygusal olmaktır. Bunu herkes yaşıyor. Umarım bir an önce kurtulmanız, gerçek hayata dönmeniz dileğimdir.Daha çok yazacağız. Sizler de yazmak isterseniz yapmanız gereken tek şey admin@sosyofikir.com adresine mail atmak ve yazınızı isminizi yayınlamadan yayınlayabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın:)


admin

0 Yorum