Kaliteli Bir Yaşam için Yapılması Gerekenler


105
köpekler

 

Köpeklerin en önemli gelişim evresi yavruluktur. Yavruyken iyi şekilde beslenen ve bakılan köpekler yetişkinliğinde ve yaşlığında daha sağlıklı olmaktadırlar. İyi bakımın gerekleri arasında iyi bir kuru köpek maması bulunur. İçerik ve içerdiği vitamin zenginliği bir mamanın yeterliliğini belirleyen en önemli etmenlerdir.

Yavru köpek maması bu sebeple gelişimde çok önemli bir yerdedir. En iyi yavru köpek maması en pahalı ya da en kaliteli olan demek değildir. Köpeğinizin gelişimini en iyi etkileyecek mama demektir. Bu destek bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine olumlu etki etmelidir. Köpeğin sağlıklı gelişimi için en önemli unsurlar bunlardır. Bağışıklık sistemi doğru gelişen bir köpek kolay kolay hasta olmaz dolayısı ile de bedeni yıpranmaz.

Yapılan yanlışlardan biri de köpek yaşını doldurmadan ona yetişkin köpek maması verilmesidir. Yetişkin köpek mamaları 1 yaşını doldurmuş köpekler için üretilmiştir. Dolayısı ile köpeğin 1 yaşına kadar alması gereken vitaminleri aldığını ve öyle hayatına devam ettiğini varsaydığı için bir yavru köpek için yetersizdir.

Fiyat da mama seçiminde önemli bir faktördür. Çok yüksek ücretler ödemeden kaliteli mamaları satın almak da mümkündür Bunu sağlayan markalardan biri de Proplan’dır. Proplan köpek mama fiyatları kalitesiyle oranlandığında oldukça uygundur. Bu durum tüketici için büyük bir tercih sebebi olmaktadır. Proplan markalar arası en çok tercih edilen markalardan biridir.

Proplan köpek mamaları her ırka, yaşa ve yaşam evresine uygundur. Çeşitli et içeriklerine sahip mamalar vardır. Proplan köpek mamalarında bu çeşitlilik somon,kuzu,sığır eti ve tavuk gibi etlerle sağlanmaktadır. Bu et içeriklerinin yanında pirinç ve çeşitli tahıllar da bulunmaktadır. Kedi ve köpeklerim gelişimi için tam destek sağlayan Proplandan memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

Köpek maması fiyatları alım yapmakta oldukça belirleyicidir. Bu durumu dengelemek için köpeğinize en uygun mamayı bulmanız gerekmektedir. Bu arama aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler köpeğinizin sindirim sistemine edeeği etkidir. Bunu da yaş, ırk ve cins ayrımı yardımıyla anlayabilirsiniz. Bu yardım ve bilgilerle köpeğinizi en sağlıklı şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlamanız çok kolaydır.

Küçük dostlarımızın sağlığı hepimiz için çok önemlidir ve bu sağlığı kalıcı tutabilmek için yapmamız gerekenle oldukça basittir. Kaliteli bir yaşam köpeğinize uygun bir mama ve bolca sevgiyle sağlayabileceğiniz bir yaşamdır.


admin

0 Yorum