Obsesyon hakkında doğru bilinen yanlışlar


102
Obsesyonlar
Obsesyon hakkında doğru bilinen yanlışlar 10

Obsesyonlardan kurtulmak mümkün. Ama nasıl ? Herkesin aklında binlerce soru.. Bu hastalığı yaşayan insanlar bu hastalık gitsinde der ne olursa olsun. Bunun nedeni hastalığın çok yorucu ve tüketici olmasıdır. Obsesyonlar kişiyi rahatsız edici düşüncelerle çevrelerken kişininin davranışlarını, psikolojisini de etkiler. Bununla birlikte kişi ve ailesi obsesyonla yaşamaya bağımlı hale gelir.

Doğru bilinen yanlışlar

Alkol obsesyonu geçirir mi ?

Bu tamamiyle yanlış bir kanı. Alkol sizi asla obsesyondan kurtarmaz. Size geçici bir rahatlama sağlarken daha sonrasında alkolün depresan etkisi neticesiyle daha da işin içinden çıkılmaz bir duruma gitmek elden bile değildir.
 Alkol ilk alındığında kişiye belki rahatlama, özgüveninde artış vb. şekillerde pozitif etkiler gösteriyor olabilir. Ama en nihayetinde alkol bir depresandır. Ve siz depresan bir durumdan çıkmaya çalışırken o şekilde depresif durumlara götürebilecek eylemlerde bulunmanız okbyi arttıracaktır.

Birine Zarar mı Verdim ?

Bu düşünce tamamiyle yanlıştır. Siz bir insana zarar verebilecek son kişisiniz. Emin olun. Bunu içten direkt söyleyebiliyorum.Bunu nedeni okb yaşayan insanlarda her konuya karşı aşırı bir hassasiyet duyulur. Her şeyden bir şeyler çıkarabilir kişi. Ancak  kafasına gelen kötü düşünceler kişinin asla yapamayacağı, yapmayacağı, hatta ve hatta korktuğu başına gelmesinden korktugu şekilde de özetlenebilir. Yani sonuç olarak kimseye zarar vermediniz.  Rahat olun.


admin

0 Yorum