Obsesyondan kurtulabilirsiniz. Sizde özgür olmalısınız…


119
obsesif
Obsesyondan kurtulabilirsiniz. Sizde özgür olmalısınız... 10

Hayatın en güzel dönemi genellikle gençlik dönemleridir. Bazı insanlar için bu geçerli olmayabilir. Obsesyon insanı tüketen onu ondan alan ciddi bir rahatsızlıktır. Aslında obsesyon sizi tüketirken çevrenizdikleri de beraberinde götürür. Hiç kolay değildir. Zihninize karşı tek siz varsınız. Ve onu yenemiyorsunuz size zor gelen her şey obsesyonla geldi değil mi ?

Bazen zihninizi boşaltmak ve obsesyondan kurtulmak istediğiniz zamanlar farklı arayışlara girersiniz. Bu bazen bir forumda yada internet sitesinde kendinizi buldurtur. Ve tamami ile oraya adapte olursunuz. Okuduklarınız sizi çok etkiler, her şeyden adeta nem kaparsınız. Bizim sayfamızda obsesyon ile ilgili bilgileri bulurken diğer konulardan da yazılar, makaleler, düşündürücü şeyler bulacaksınız. Buna emin olabilirsiniz.

Peki nedir bizim farkımız diğer sayfalardan ve forumlardan.

Çünkü bizim takımımız içerisinde Ömer hocamız var. Uzman Doktor Ömer Akay’ın katılımları ile çok güzel makalelere ulaşacaksınız. Hem bu rahatsızlığı yaşamış kişilerin gerçek hikayeleri hem de işin uzmanından telkinler emin olun size iyi gelecek.

Bu obsesyonlar geçtikten sonra insan kuş gibi oluyor emin olun. Çok rahat edeceksiniz. Sadece zihninizi bir süre boşaltın. Durun şimdi.. Bir kaç saniye derin nefes alın ve arkaya şu müziği alalım sizlerde dinleyerek yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Kendinizi bir okyanusun ortasındaki bir adada yalnız hissedebilirsiniz. Ama artık biz varız her şey bitecek sizlerle yine aynı sayfa üzerinden hem forum eklentimizle kolay ve güzel bir konuşma ortamı hazırlarken sizlere tecrübeyle sabit yeni yollar obsesyondan kurtulmak için neler yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. Emin olun bu sayfada kalıp psikolojiyi biraz daha anlamak isze iyi gelecek. Çünkü insan her zaman bilmediği şeyden daha çok korkar.
Obsesyondan kurtuluğunuzda neler olur ?
Obsesyondan kurtulmak herhalde bir hastanın isteyeceği en önemli istek ve dilektir. Ve bu mümkün tamamiyle kurtulabilirsiniz sadece “üzerine gitme ” methodunu kullanarak bunu başarabilirsiniz. Bu obsesyonu yaşamış biri olarak bunun ne denli zor olduğunu biliyorum. O yüzden size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Emin olun bu hastalık bittiğinde kişliğinizi artık oturtmuş olacaksınız. Obsesyonla beraber yaşadığınız hüzünlü günler, kaygılı saatler yerini neşe, mutluluk ve huzura bırakacak. Bunu sizler de yapabilirsiniz. Kurtulabilirsiniz.  Umutsuz olanları görüyor gibiyim. Hayır kur-tu-la-cak-sı-nız 🙂 sadece üzerine gidin.  
Obsesyon hayatımda azaldıkça neler mi hissettim haydi biraz daha uzatalım yazımızı ve o konulara da girelim. 
Arkaya şu müziği alırsak fena olmaz tabii.

Obsesyondan kurtulduğunuz zaman özgürleşmiş bir insan olacağınızı unutayın. O kaygılı dakikalar sıkıntılı zamanlar yerini daha doğru düşünen ve en azından diğer insanlara göre psikoloji konusunda bir şeyler kazanmış olacağınız zamanlara bırakacak.
Üzerine gidin !
Sakın kaçmayın, şunu yap bun yap şu sayıya kadar say yada elini yıka kompulsiyonu herhangi birisi olursa olsun siz bunları yapacak olursanız hastalık daha da yıkıcı olacaktır. Kısa vadede bu belkide sizde çok bir şey anlaşılmayacak hissi verebilir. Ancak uzun vadede bir şeylerin değişmediğini görünce insan haliyle üzülüyor.
Siz çok iyi bir insansınız bunu unutmayın. 
Siz dünyadaki en iyi insanlardansınız. Bunu hiç bir şey değiştiremez. Aklınıza gelen o kötü düşünceler sizin düşünceniz yüzünden kaynaklanmıyor. Hepsinin bir obsesyonla bağlantısı var. Zihnimiz çok hızlı çalışırken bilinçaltımızda kişiyi korumak üzerine çok aptalca şeyler düşündürebilir. Ama unutmayın o kötü düşünceler aklınıza geldiğinde bile siz onları yapmayıp rahatsız oluyorsunuz. Korktuğunuz şeyi asla yapmazsınız emin olun. 

Kendinize güvenin !
Kendinize güvenip bu hastalığı aşabilirsiiz Neden mi kendine güvenle beraber duygularla sizi çok yoran o aklınız biraz daha mantıklı düşünceye geçecek. Özgüven eksikliği bu obsesyon rahatsızlığında başı çeken bir durumdur. Özgüveni olmayan birey toplumdan uzaklaşır, kendini dışlar ve kendi başına bir yaşam süremeye başlar. Zaten obsesyonların etkisi ile korkmuş ve sinmiş olan birey özgüvenin de gitmesiyle beraber daha da kötüye gider. Evinden çıkamayacak hale gelir.
Yani sonuç olarak obsesyondan nasıl kurtulursunuz ben size 5 madde de özetleyeyim.
1) güçlü bir özgüvene sahip olun
2)Sorunun çözümünü alkolde veya başka bir madde de aramayın
3) Üzerine gidin. Dünyanızı daraltmayın kendinizi daha karar verici bir duruma getirin.

Obsesyon ile ilgili kitabıma göz atın 🙂


admin

3 Yorum

 1. Bunu yazdığım için pişman olur muyum bilmiyorum ama artık içimde tutmak istemiyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Benim obsesifim daha çok dini, cinsel ve totem tarzı düşünceler içeriyor. Totem dediğim aslında şu, Eğer duvara iki kez vurmazsan ailenden biri ölür,eğer şunu yapmazsan şu olur tarzı şeyler. Bunların hepsi beni oldukça kısıtlıyor ve ben 15 yaşındayım. Bu durumu ilk kez farkettiğimde 6 yaşındaydım ve büyüdükçe daha ilginç bir hal aldı bu durum. Ne yapacağımı bilmiyorum, o dini ve cinsel düşüncelerin bana ait olmadığını biliyorum ama yine de kendimi suçlu hissediyorum. Bu düşünceler yüzünden çok kötü bir insan olduğumu söylüyor sanki o düşünceler ve ben gittikçe dibe batıyorum. Bu durumdan kurtulmak çok çok iyi olurdu, çünkü bazen derslerime bile odaklanamıyorum. Neyse içinizi kararttıysam özür dilerim, iyi günler dilerim (:

 2. Bende 37 yaşındayım 5 6 sene önce dini ve cinsel takıntılarımı yenmiştim…
  Son bir aydır yine başladı.Evet yukarıda yazdığı gibi özgüven ve karışık duygular bu olayı daha çok ateşliyor…
  Önemli olan bu duyguları dizginlemek.Kaçmak yerine mücadele etmek ama çok fazla değil biraz düşünüp bırakmak…zaten genelde herkesin kafasında en ağır en çok gelen bir takıntı gelir..
  Önemli olan bunun üzerine gitmek.Evet ben daha önce bundan daha zor durumda aynı düşünceler geliyordu ama bunu yendim yüne yenebilirim siz de yenebilirsiniz.
  Önemli olan bu düşüncelerden kurtulamam , başaramam inancını yitirmemek..
  Emin olun bu durum zamanla hafifliyor…