Sorununuzu Yorum Olarak Yazın Uzman Doktorumuz Cevaplasın :)


119
sorunuzu yazın uzman cevaplasın

Ekibimiz sizler için en güzel, en doğru şekilde psikoloji konusunda makaleleri yazıyor, araştırıyor ve araştırılan tüm yazılar alıntı içeriyorsa mutlaka kaynak gösterilmektedir. Ben psikolojiyi araştıran sorgulayan bir insanım.


               Bu yazının altına yorum bırakarak sorunuzu Uzman Dr. Ömer Akay’a iletebilirsiniz. Kendisiyle ortak olarak yürüttüğümüz bu proje sebebiyle her hafta gelen sorulara cevap vermeye çalışacak. Ve içinizdeki sıkıntıların problemlerin gitmesini sağlayacak.

Sorununuzu Yorum Olarak Yazın Uzman Doktorumuz Cevaplasın :) 10

               Sadece Yorum olarak aşağıda sıkıntınızı derdinizi bildirin. Bizde her pazar burada sizin sorularınızı bir yazı da toplayıp yayınlayalım. Email adresleriniz kullandığınız bir adres olsun size daha rahat ulaşmak amacıyla böyle bir şey diyorum.

Çoğu zaman psikolojik rahatsızlık yaşayan insanlar çevrelerinde kimselerin kalmadığını, yalnız olduklarını ve dertlerinin çözülmeyeceğini düşünürler. Halbuki bu hiçte öyle değildir. Sağolsun Uzman Psikiyatr’ımız Ömer Akay sizler için online ve tamamen ücretsiz olan sorularınıza yanıt verecek. Bir uzman görüşünü almak sizler için de çok iyi olacaktır.

Ömer Akay Kimdir ?

Sorununuzu Yorum Olarak Yazın Uzman Doktorumuz Cevaplasın :) 11

Uzm. Dr. Ömer AKAY

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi 2001 mezunu. Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde psikiyatri uzmanı. Dinamik psikoterapi. Bilişsel davranisci psikoterapi ve psikodrama ile ilgilenmektedir. Özel ilgi alanı bipolar bozukluk , şizofreni, anksiyete bozuklukları ve çift terapisidir .


admin

11 Yorum

  1. merhaba . okb nın en sık gorulen tıpını yasıyorsunuz. basıt bır ılac ve bılıssel tedavı ile kolayca duzelebılecek bır rahatsızlık yasıyorsunuz. bır psıkıyatrıste en kısa zamanda basvurun. kendı kendıne gecme ıhtımaı cok dusuktur cunkı. dr omer akay

 1. merhaba hocam ben her gördüğüm insanın ,herkesin veya hristyan yahudi gibi din mensuplarının cennete mi cehenneme mi gideceğini takıyorum ve bu düşünce hiç aklımdan gitmiyo.ve bu konuları araştırıp duruyorum .nasıl vaz geçrim ? bir de dini sitelere girince yok hristyan, yahudi ise kesinlikle giremez diyince iyice takıyorum allahın böyle sadece hristyan ,yahudi diye cehenneme gönderceğini düşünmüyorum ama dini siteler öyle diyince takıyorum allaha inanmamak geliyor içimden ama… çok zor durum hocam ne yapmalıyım

  1. MERHABALAR OBSESYONLAR EN SIK DİNİ KONULARDA ,CİNSEL KONULARDA ,TEMİZLİK TİTİZLİK KONUSUNDA VE DİZEN SİMETRİ GİBİ KONULARDA OLUR. SİZİN YASADIGINIZ DURUMDA NET BIR OBSESYON. SIZI RAHATSIZ EDECEK DUZEYDEYSE TEDAVI MUTLAKA GEREKIR. BURDAN TEDAVI YAPMAMIZ HALIYLE SAGLIKLI VE MUMKUN DEGIL BIR PSIKIYATRISTE DANISIN TEDAVISI BASITTIR AMA UZUN BI TEDAVI SURECI GEREKIR

 2. Hep olayların kötü yanını düşünüyorum akşamları uyumadan alarm bir kaç kurarım kontrol ederim ocakları kapıları da aynı şekilde. Erkek arkadaşıma karşı bir güvensizlik ve böyle yalan söylediğne dair düşünceler soylememiş olsa bile öyleymiş gibi kabul ediyorum tüm gün kafamın içinde bir düşünce oluyor ve atamıyorum. Bir kişi bana kötü bişey yaptığı ya da söylediği için ona takıyorum ve takıntı içimde bitmiyor sonra o kişi bişey yaptığı zaman dediği zaman içim kin dolu sanki hirsimdan ağlıyorum nasıl geçer ne yapmalıyım bilmiyorum

 3. merhaba,
  benim çok güzel giden 5.5 yıllık bir ilişkim var ve herşey çok güzel gidiyordu. ara ara erkek arkadaşımın geçmiş takıntısı aklına geliyor ve sürekli bu yüzden bizim aramız bozuluyor. geçmişte yapmış olduğum hatayı ara ara aklına getiriyor ve bizim aramız bozuluyor. aslında sadece benimle ilgili değil kendiyle ilgili maddi durumlarıyla ilgili takıntıları var. ben bunun için çok uğraşıyorum. fakat hiçbir şekilde bu durumu aşamıyoruz. ben psikolojik yardım almamız gerektiğini düşünüyorum ve ona söyledim.. fakat şehirdışında ve taa ekimde gelicek . biz bu zamana kadar ne yapmalıyız. nasıl bir yol izlemeliyiz. bize ve ilişkimize yardım ederminisiniz ?

  1. merhaba.bu durumda sızın bırsey yapmanızdan cok arkadasınızın bırseyler yapması gereklı. eger ılıskıye devam etmek ıstıyorsa ve bu takıntıdan rahatsızsa tedavı gorurse oldukca fayda gorebılır. ancak tedavı gormezse bu ılıskı bır sure sonra sızdede depresyona yol acabılır ve ozaman ılıskı katlanılmaz hal alır. gec olmadan en kısa surede bır yardım almasını tavsıye ederım.

 4. merhabalar benim herhangi bir nesneye birden fazla kez dokunma isteğim var bununla beraber baktığım bir yöne birden fazla bakıyorum ve elime aldığım nesnelerin altına üstüne içine dışına bakıyorum küçük yaşta sayma sorunum vardı konuştuğum kişinin kelimelerini ve kendi konuşmamı heceleyip parmaklarımla sayıyordum bunu atlattım tabi ama bir kaç aydır dokunma ve bakma isteklerim başladı ve kendimi tutamıyorum yapmadan rahat edemiyorum bir de ters bir eşya ne katlıyorum ne asıyorum bu durumumda söz konusu ailemle paylaştım fakat bir yardımcı olmadılar genel olarak tek başıma olduğum zamanlar bunlar tekrarlıyor ne yapmam gerek?

 5. Merhaba ben obsesif hastasıyım.Bu yaz dedem vefat etti ve obsesifim daha da arttı.sanki onun vefatına seviniyormus gibi olurum bazen ve sonra çok vicdan yapıyorum.bazende ondan nefret ediyor gibi hissediyorum.bu duygularimdan nasıl kurtulacigim konusunda yardım eder misiniz?